Sıkça Sorulan Sorular
Kafanıza Takılabilecek Bazı Soruları Yanıtladık.

1. Yurtlar kaç aylık kira alıyor?
- Yurtlar ilk etapta 8 aylık ve 12 aylık olarak kiralanmaktadır.

2. Yurtlarınıza başvuru yaparken oda arkadaşımı seçebilir miyim?
- Başvurunuz esnasında birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınızın ismini belirttiğiniz takdirde, olanaklarımız dahilinde talebiniz karşılanacaktır.

3. Yurtta oda arkadaşımla anlaşamadığım takdirde oda değişikliği yapabilir miyim?
- Her dönem 1 defaya mahsus olmak üzere, oda değişikliği talebinizi dönem başlangıcını takip eden ilk ay içinde Yurt Müdürlüğü'ne iletebilirsiniz. Oda değişikliği talepleriniz, imkanlar dahilinde karşılanmaya çalışılacaktır.

4. Yaz tatili dönemlerinde yurtlarda kalabilir miyim?
- Yaz dönemi içinde yaz okulu öğrencileri ve Üniversite bünyesinde bazı özel çalışmalara katılacak öğrencilerimiz fakültelerinden aldıkları onay ile Yurt Müdürlüğü’nün kendilerine göstereceği odalarda kalabilirler.

5. Annem, babam, kardeşim veya arkadaşım odamda kalabilir mi?
- Öğrencinin 1. dereceden yakınları sadece hastalık zamanı ve acil durumlarda, odadaki diğer öğrencilerin onayı ve Yurt Müdürlüğü’nün izni ile öğrencinin odasında bir (1) gece süre ile kalabilirler.

6. Kurallara uymamanın yaptırımı nedir?
- Yurt Yönergesinde belirtilen kurallarına uymayan öğrenciler hakkında, Yurt Müdürlüğü ve Yurt Komisyonu tarafından gerekli uyarı ve ceza işlemi yapılır.

7. Yurtlardan çıkarılırsam, sonraki dönemlerde yine girebilir miyim?
- Yurtlardan çıkartılan veya Yurt Kurallarına aykırı davranışları görülen öğrenciler, Yurt Komisyonu kararı ile bir daha yurtlara alınmayabilirler.
 
 
Pro WEB